Nõuanded

Kuidas käituda haigestumise korral?
https://www.tervisekassa.ee/media/408/download?inline

Kui tervisekeskus on suletud
Nõuandeid saab helistades perearsti nõuandetelefonile tel. 1220. Vältimatu arstiabi vajadusel kiirabi tel. 112. Erakorraline abi Tallinnas on avatud 24h (Mustamäel Tallinna Lastehaigla, Regionaalhaigla; Ida-Tallinna Keskhaigla; Lääne-Tallinna Keskhaigla)

Soovitused patsiendile
Kuidas toimida, kui koroonaviiruse testi tulemus on positiivne? Positiivsest testi tulemusest ei ole vaja perearstikeskust teavitada. Patsiendi koduse ravi juhend on leitav perearstide seltsi koduleheküljel https://www.perearstiselts.ee/patsient/koduse-ravi-juhend-taeiskasvanutele ning selles on ka täpselt määratletud sümptomid, mille puhul tuleks pidada nõu perearsti või pereõega.
Kui kaua tuleb püsida isolatsioonis? Terviseamet tuletab meelde, et positiivse testitulemuse saanud inimene peab olema koduses isolatsioonis viis päeva. Isolatsiooni aega saate ka ise arvutada https://isolatsioonikalkulaator.netlify.app
Parim viis end ja teisi koroonaviiruse eest kaitsmiseks on vaktsineerimine
• Kõue Perearstikeskuses on võimalik Covid-19 vastu vaktsineerida. Broneeri endale sobiv aeg vaktsineerimisele tel 608 3347 või 607 9473.